Slider

Podkłady mineralne w proszku - jak je aplikować na twarz?

wtorek, 29 sierpnia 2017

Podkłady mineralne w proszku cieszą się rosnącą popularnością, ponieważ w przeciwieństwie do fluidów nie zatykają porów, przyspieszają gojenie się zmian na skórze (np. trądzikowych), a także łagodzą podrażnienia. Wszystko za sprawą unikalnego składu.
 Podkład mineralny to, jak nazwa wskazuje, zmielone minerały z dodatkiem substancji barwiących. Ten naturalny skład kosmetyku gwarantuje, że nie wywoła on podrażnień, nie narażamy się na kontakt z wysuszającymi substancjami, które zawarte są w większości fluidów dostępnych na rynku. Co więcej, można je aplikować aż na kilka sposobów.
Aplikacja podkładów mineralnych Annabelle Podkłady mineralne w proszku - jak je aplikować?


  1.  Najpierw odpowiednio przygotuj twarz. Musisz odczekać do wchłonięcia się kremu dziennego, nim zaczniesz nanosić podkład mineralny.
  2.  Jeśli masz cerę przetłuszczającą się, zacznij makijaż od przypudrowania twarzy. Odkręć puder mineralny w proszku i nasyp do środka pokrywki niewielką ilość specyfiku (o objętości ziarnka grochu - taka ilość wystarczy do równomiernego pokrycia całej twarzy). 
  3. Następnie nanieś podkład na pędzel do makijażu. Strzep nadmiar kosmetyku i nakładaj go na twarz kolistymi ruchami. Jeśli nie jesteś zadowolona z krycia nałóż kolejną warstwę podkładu.
  4. Wyznawaj zasadę, że lepiej nałożyć kilka cienkich warstw podkładu, zamiast jednej zbyt intensywnej, która stworzy efekt maski. 

Podkład mineralny w proszku można nakładać także na mokro.

 W tym celu zwilż pędzel do makijażu wodą termalną. W ten sposób unikniesz matowego efektu, typowego, gdy użyjesz zbyt dużo pudru. Ponadto podkład mineralny można stosować wraz z kremem do twarzy, dzięki temu uzyskasz naturalny efekt. Zamiast pędzla do nakładania podkładu mineralnego możesz użyć gąbeczki do makijażu. Nakładanie podkładu mineralnego wymaga wprawy.


Podkłady mineralne od Anabelle rozświetlający i matujący
Widać różnicę - po prawej stronie podkład rozświetlający, po lewej: matujący

 Podkłady Mineralne Annabelle 

Osobiście  testowałyśmy podkłady mineralne Annabelle, które okazały się strzałem w 10! Zamówiłyśmy próbkę ze strony producenta, aby sprawdzić, jak podkłady wyglądają na skórze.

Anabelle ma dwa rodzaje podkładów:

matujące: dla osób, które chcą coś przykryć bez konieczności mocnego make upu
rozświetlające: dla osób ze zdrową cerą, które chcą nadać buzi jasnego wyrazu :)

Podkład rozświetlający Anabelle
Podkład rozświetlający Anabelle - widoczne delikatne drobinki brokatowe


Okazało się, że wystarczy pędzel kabuki i lekkie zanurzenie pędzla w proszku, aby kosmetyk spokojnie mógł osiąść na włosiu. Podkład ma tendencje do zbijania się w grudki, ale wystarczy te grudki lekko rozbić po wysypaniu kosmetyku na wieczko - np. końcem pędzla.

Kryjący podkład mineralny Anabelle
Podkład matujący Anabelle - delikatny, za to mocno kryjący

Koliste ruchy na twarzy i otrzepanie nadmiaru kosmetyku z pędzla sprawiają, że aplikacja jest superłatwa i przyjemna. Kosmetyk się nie osypuje i nie zostawia efektu maski.

Matujący podkład mineralny Anabelle na pędzlu kabuki
Tak podkład wygląda na pędzlu kabuki - wystarczy go teraz strzepać!

PROTIP:

Na efekt poczekajcie ok. 10-15 min. Wtedy kosmetyk idealnie stopi się ze skórą i będzie widać jego działanie! 


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

CopyRight © | Stworzone przez Fashiolka.pl